Produkty

Czy Adobe AEM jest lepszy niż inne CMS klasy Enterprise?

> Blog > Produkty > Czy Adobe AEM jest lepszy niż inne CMS klasy Enterprise?

Kogifi Team

09-03-2021

Czy Adobe AEM jest lepszy niż inne CMS klasy Enterprise?

Nie ma przypadku w tym, że Adobe AEM osiem razy z rzędu wskazywany był przez Gartnera, jako najlepszy na świecie Enterprise CMS. Jednak co tak naprawdę sprawia, że jest on zawsze wymieniany w czołówce? W czym Adobe Experience Manager jest naprawdę dobry? Sprawdźmy to wspólnie!

Łatwy w nawigacji Dashboard

Wszechstronny dashboard Adobe AEM daje możliwość scentralizowanego zarządzania wszelkimi projektami. Istnieje możliwość dowolnego dodawania oraz późniejszego usuwania różnorakich treści w postaci kafli. Kolejny łatwo modyfikowalny element to informacje o całym projekcie, jego członkowie oraz linkowanie zewnętrzne. Każdy członek zespołu projektowego ma przypisaną rolę projektową oraz możliwość komentowania prac, co ułatwia przepływ informacji. Dashboard AEM oferuje przejrzysty podział na poszczególne projekty, zapobiegając bałaganowi, o który nietrudno jeśli prowadzi się jednocześnie wiele równoległych projektów.

Automatyzacja SEO oraz UX

Dziś nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważnym zagadnieniem dla projektów online jest odpowiednia optymalizacja serwisów pod SEO oraz User Experience. Adobe AEM umożliwia automatyzację dodawania tagów oraz znaczników niezbędnych w optymalizacji SEO. System ma możliwość automatycznego wykrywania znaczenia treści i dodawania do niej odpowiednich znaczników i tagów. Oczywiście nie oznacza to, że nie można robić tego samodzielnie, jeśli uznamy, że w danym projekcie potrzebne jest bardziej indywidualne podejście.

Intuicyjna struktura folderów DAM oraz komponenty OTB

Dzięki folderom do zarządzania zasobami cyfrowymi DAM (Digital Asset Management) istnieje możliwość łatwego gromadzenia w chmurze oraz zarządzania wszelkimi zasobami niezbędnymi do tworzenia treści witryny internetowej. Obrazy, filmy, dokumenty oraz pliki audio mogą być umieszczane w projektach za pomocą funkcji drop and down. Po prostu wybieramy interesujący nas zasób z DAM i przeciągamy go do interesującego nas projektu. Czy może być coś prostszego?

Kolejny ważny element przyspieszający i ułatwiający prace na platformie Adobe AEM to tzw. OTB, czyli komponenty Out of The Box. Są to wstępnie zainstalowane i gotowe do użycia bloki konstrukcyjne w postaci m.in. gotowych formularzy kontaktowych, czy layoutów stron www. Dzięki ich użyciu oszczędzamy na pracach programistycznych oraz oczywiście czasie dostarczenia danego komponentu do projektu.

Dziecinnie proste zarządzanie treścią

Zarządzanie kontentem w Adobe AEM jest bardzo proste, nie tylko ze względu na istnienie, omówionego powyżej DAM oraz łatwego przeciągania bloków z treścią, ale także istnienia struktury WYSIWYG. Umożliwia ona redaktorom treści na wizualizowanie tego jak ich projekt będzie wyglądał po zakończeniu wszelkich prac.

Mówiąc o treści i kontencie mamy na myśli oczywiście wszelkie jej rodzaje, od plików z tekstem, poprzez grafiki, animacje, aż po wideo i pliki z muzyką. Adobe umożliwia dowolne przerabianie tego typu treści, dostosowywanie ich do naszych potrzeb oraz personalizację, co w ostateczności przekłada się na znacznie większe zaangażowanie użytkownika i konwersję.

Integracja z Adobe Cloud

Być może największą tajną bronią Adobe AEM w walce z innymi CMS klasy Enterprise jest jej integracja z własną chmurą, na co nie mogą liczyć konkurenci. Każdy z elementów chmury AEM jest samodzielnym elementem dostarczających określonych narzędzi i funkcjonalności, dzięki którym tworzony przekaz jest nie tylko świetny pod względem technicznym, ale także idealnie spersonalizowany pod potrzeby użytkownika końcowego.

You may also like:

Historie sukcesu klientów Adobe AEM

Produkty

Historie sukcesu klientów Adobe AEM
  • Kogifi Team
  • 08-04-2021
Dla kogo jest Adobe AEM?

Produkty

Dla kogo jest Adobe AEM?
  • Kogifi Team
  • 23-03-2021

Używamy plików cookie w celu świadczenia usług i funkcji oferowanych na naszej stronie internetowej oraz w celu poprawy jakości obsługi. Więcej!